PARTI ORIENTALISKT, 4 delar.

PARTI ORIENTALISKT, 4 delar.
459904. PARTI ORIENTALISKT, 4 delar.

Fat, guld botten, polykromt mönster, diameter ca 25 cm.
Tekanna, höjd ca 9,5 cm.
Kar, höjd ca 15 cm.
Lockurna, cloissonearbete, höjd ca 14 cm.

Lock till kanna ej original. Skador på tekanna vid pip. Slitage.Tejprester på lockurna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Tekanna, höjd ca 9,5 cm.
Kar, höjd ca 15 cm.

Antal besök: 440