459732. SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft.
Spegel empire, förgyllt och bronserat trä med blåa fält, ramen med dekor av pärlstav krönt av stiliserad urna med blomsterfestonger.
Höjd 76 cm, bredd 41 cm.
Höjd 76 cm, bredd 41 cm.