Etsning signerad, 28 X 25 cm. Sannolikt utfört i Berlin efter ett fotografi av Strindberg taget 1907-1908. Jämför Alice Rasmussen: Strindbergsporträtt, sid 39-41.
Jugendram med bladverk.
Bladet något gulnat.
Jugendram med bladverk.
Bladet något gulnat.