Fanerad med masurbjörk. Mittdel med hyllplan. Sidodelar med hyllplan och en dörr med bakomliggande hyllplan. Längd 145. Bredd 34. Höjd 152 cm.
Slitage. Fanersksor. Torrsprickor.
Nycklar saknas.