MYNT, silver, koppar, järn, 1900-tal, silvermyntens vikt 230,07 gram.

459541. MYNT, silver, koppar, järn, 1900-tal, silvermyntens vikt 230,07 gram.

Mestadels mitten av 1900-talet.
1 st silvermynt 1877, ca 4(1).
1 st 1/2 skilling, 1815.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st 1/2 skilling, 1815.

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 559