VÄGGPENDYL. Gustav Becker, förgyllt trä, Stockholm.

4592791. VÄGGPENDYL. Gustav Becker, förgyllt trä, Stockholm.

Väggpendyl i förgyllt trä med delvist genombruten dekor, avslut i form av pinjekotte. Urtavla med romerska siffror, märkt "Gust. Becker, Stockholm". Urverk märkt "W278, 3710, P30".
Längd 69 cm, bredd 44 cm, djup ca 13 cm.

Bruksslitage. Ställvis färgbortfall. Ej funktionstestad, ej fullständigt genomgången, ingen funktionsgaranti lämnas.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 168