459138. TESERVIS, 13 delar, märkt "Värnamo Ungdomshem", Rörstrand, Upsala-Ekeby Gefle.
6 tekoppar diameter 10 cm.
6 tefat, Rörstrand, 15 cm.
Tekanna, Gefle, höjd 15 cm.
Mindre färgslitage blå rand, tekanna med ytlig krackelyr. En kopp med litet nagg.