ANDERS SUNNA. Kåsa / nappi, horn och trä, samearbete, signerad, Malmberget.

459035. ANDERS SUNNA. Kåsa / nappi, horn och trä, samearbete, signerad, Malmberget.

Snidad skål med grepp i horn med detaljrikt skuren dekor. Signerad "A Sunna".
Längd 21 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 21 cm.

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 7 082