KNIVAR, 2 st, bl.a. Knivsmed i Strømeng, Karasjok. 1900-tal.

459011. KNIVAR, 2 st, bl.a. Knivsmed i Strømeng, Karasjok. 1900-tal.

Skaft i lackad björk med mässing och masurbjörk, knivblad i stål. Knivblad, längd 10,1 - 12,6 cm. Total längd ca 21 - 24 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 4 076