458984. KNIV, trä och stål, Marttiini, signerad, Rovaniemi, Finland.
Skaft i brons och trä, knivblad i polerat stål. Slida i läder med präglad och förgylld dekor i form av örn. Bladlängd 10,7 cm, total längd 22,5 cm.
Smärre bruksslitage, slida med smärre repor.