GOLVLAMPA, mässing, 1900-tal.

458906. GOLVLAMPA, mässing, 1900-tal.

Rund fot med lejontassar, ornerad stång med gjuten överdel, två ljuspunkter, oval skärm.
Höjd 160 cm.

Bruksslitage, elen ej funktionstestad, skärmen med omklädnadsbehov.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 160 cm.

Antal besök: 2 244