FÅTÖLJ, "Vår fru", Carl Malmsten, O.H Sjögren, Tranås, 1900-tal.

458854. FÅTÖLJ, "Vår fru", Carl Malmsten, O.H Sjögren, Tranås, 1900-tal.

Fåtölj med stomme i mahogny, fast klädsel samt stoppning, brickmärkt
Längd 72, sittdjup 52, höjd 98 cm.

Benställning med repor samt märken, tyg med slitage främst vid armstöden.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 546