RING, 18K guld, med safir och diamanter 0,25 ct. Totalvikt ca 3,7 g.
458460. RING, 18K guld, med safir och diamanter 0,25 ct. Totalvikt ca 3,7 g.
Carmoséring med oval fasetterad safir höjd ca 6 mm. Diamantkrans med 12 briljantslipade diamanter totalt 0,25 ct.
Doserad skena, ca 3,4 mm som bredast.
Storlek 50/16 mm.
Stämplad med kattfoten, 750 samt 0,25.
Storlek 50/16 mm.