Lampfot, 3 vaser, Nittsjö. Fat, Gefle. Skål på 3 fötter, Ekeby. Lampfotens höjd ca 59 cm.
Slitage, krackelyr. Fat, Ekeby med spricka. Senare målad dekor, samt inskription.