SAMEFIGURER / SKULPTURER, ett par trä, monogramsignerade Georg Jonsson. 1900-talets första hälft.

458206. SAMEFIGURER / SKULPTURER, ett par trä, monogramsignerade Georg Jonsson. 1900-talets första hälft.

Mans- och kvinnofigur, snidade och handmålade.
Höjd 11,4 - 12,0 cm.

Bruksslitage. Märken. Kvinnan lagad vid foten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 11,4 - 12,0 cm.

Antal besök: 963