8 kaffekoppar med fat, koppens höjd 5 cm, fatets diameter 13 cm.
11 tekoppar med fat, koppen höjd 5,5 cm, fatets diameter 15 cm.
14 assietter, diameter 17,5 cm.
12 assietter, diameter 21 cm.
Tekanna, höjd 14 cm.
Tillbringare, höjd 15 cm.
Sockerskål, höjd 8 cm, inklusive lock, diameter 10 cm.
Gräddkanna, höjd 6 cm.
Bruksslitage, spricka i gräddkannan, enstaka nagg kan förekomma.
12 assietter, diameter 21 cm.
Tekanna, höjd 14 cm.
Tillbringare, höjd 15 cm.
Gräddkanna, höjd 6 cm.