458004. TESERVIS, 28 delar, porslin, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.
Dekor av svarta, röda samt gråa linjer. Märkt Rörstrand Sweden 571 97.
12 st assietter.
9 st fat.
5 st koppar.
1 st gräddsnipa.
1 st tekanna med lock.
Bruksslitage, smärre nagg.