Svängd närmast rektangulär skiva, fronten med två skåp inredda med hyllor och lådor, baksidan med hylla, fanerat i valnöt. Längd 167, bredd 74, höjd 76 cm.
Slitage, skivan med skador.
Slitage, skivan med skador.