45785. MÖBELPARTI, 3 delar, 1800 och 1900-tal.
Karmstol, Gustaviansk-stil, kannelerade ben och fleuroner.
Pelarbord, nyrokoko, skivans längd 100 cm.
Piedestal, förgylld med marmorskivor, höjd 71 cm.
Stolen med trasig klädsel.
Bordet med bruksslitage.
Piedestalen något ranglig.
Stolen med trasig klädsel.
Bordet med bruksslitage.
Piedestalen något ranglig.