EVA ENGLUND. VAS, glas, "Eldlek", Pukeberg, signerad Eva Englund 1966.

4577755. EVA ENGLUND. VAS, glas, "Eldlek", Pukeberg, signerad Eva Englund 1966.

Rökfärgad, droppformad vas med överfångsteknik, infångad dekor och bubblor
Etikettmärkt: Pukeberg

Höjd: 31 cm
Diameter: 22 cm.

Mindre ytslitage, mindre repor, möjlig tillverkningsdefekt på insidan (nagg/materialbortfall), inga övriga anmärkningar.

Eva Englund (1937–1998)

Gör en kostnadsfri värdering!

Etikettmärkt: Pukeberg

Höjd: 31 cm
Diameter: 22 cm.

Eva Englund (1937–1998)

Antal besök: 346