457673. FAT MED REKLAM, 17 st, stengods, bl.a. LKAB, Domus, Sveriges Olympiska Kommité, Gustavsberg, 1960-tal.
Lagun, Argenta, Grazia och Facett-glasyr med silverdekor.
15 st fat, mått 15,3 x 7,5 cm och 9 x 9 cm.
2 st bägare, 5,5 x 5,5 cm, bredd 3,5 cm.
Bruksslitage.