TAKARMATUR, glas, mässing, 1960-tal.

457495. TAKARMATUR, glas, mässing, 1960-tal.

Taklampa med 6 ljuspunkter, stomme i bronserad metall med stång av mässing, kupor i gjutet glas, möjligen Orrefors.
Höjd 80 cm, diameter 56 cm.

Bruksskick, elen ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 80 cm, diameter 56 cm.

Antal besök: 444