456824. TAKLAMPOR, 2 delar, glas, 1900-talets mitt.
Taklampa, Art Deco, Fåglavik, höjd 32, diameter 40 cm.
Taklampa med vit botten, höjd ca 48, diameter ca 15 cm.
Bruksslitage, spricka i plafondglaset.
Smärre sprickor i lampfästet på lampa med vit botten.
Torkad sladd.
Ej funktionstestade.