456816. VASER och SKÅLFAT, 3 delar, jugend, modell "612" och "697", P. Ipsens Enke, Danmark, tidigt 1900-tal.
Röd/orange glasyr med dekor i relief i form av blad och bär.
2 st vaser, höjd 18,5 cm, diameter ca 15,5 cm.
1 st skålfat. diameter 28 cm.
Bruksslitage, krackelyr, invändig missfärgning.