FICKUR, 3 st, bl.a. Doxa. 1900-talets första halva.

455944. FICKUR, 3 st, bl.a. Doxa. 1900-talets första halva.

Fickur, Doxa, silver, diameter 51,5 mm, vikt 85 gram. Klockkedja, metall längd 42 cm.
Fickur, silver Ancre, Spiral Brauget, 15 rubis, Stora Riksvapnet på boetten, diameter 62,5 mm, vikt 137 gram.
Fickur, gul metall, diameter 47 mm, vikt 70 gram. Klockkedja, gul metall, längd 28 cm.

Slitage. Repor. Märken. Ancre fungerar ej, lösa visare, hårstråsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 979