DESIGNERHALSBAND AV AGAT, REKTANGULÄRA PÄRLOR, SILVERPLÄTERADE TRÅDKULOR, 1900-TAL, CA. 52 CM.
4559281. DESIGNERHALSBAND AV AGAT, REKTANGULÄRA PÄRLOR, SILVERPLÄTERADE TRÅDKULOR, 1900-TAL, CA. 52 CM.
Designerhalsband av rektangulära, platta agatpärlor, avslutat med silverpläterade trådpärlor från 1900-talet.
Enkelkedjad kedja; massiv metalltråd; lås i slutet
Total längd: ca. 52 cm
Agat pärlor (höjd x bredd): ca. 30 x 40 mm.
Total längd: ca. 52 cm