INGEBORG LUNDIN. Vas, glas, "Äpplet", märkt Expo Du 32 -57 och signerad. Orrefors. Höjd 37 cm.

455841. INGEBORG LUNDIN. Vas, glas, "Äpplet", märkt Expo Du 32 -57 och signerad. Orrefors. Höjd 37 cm.

Gröntonad glasmassa. Diameter ca 34 cm.

Bruksslitage.

Ingeborg Lundin (1921–1992)

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Ingeborg Lundin (1921–1992)

Antal besök: 3 268