STOLAR, 8 st., orkestermodell, björk.

4558309. STOLAR, 8 st., orkestermodell, björk.

Stapelbara, liknar den s.k. "Orkesterstolen" som formgavs av Sven Markelius för Bodafors till Helsingborgs konserthus 1932, höjd ca. 80,5, sitthöjd 45 cm.

Bruksslitage, repor och märken, fanerskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 476