MENY, Restaurang Solfjädern, Trelleborg, 1900-talets mitt.

4557918. MENY, Restaurang Solfjädern, Trelleborg, 1900-talets mitt.

Rammått 27,5x16cm.

Restaurang Solfjädern, nybyggd år 1929. Denna sommarestaurang med dansrotunda låg i Trelleborgs hamn. Den revs år 1968.

Bruks -/åldersslitage, fuktfläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rammått 27,5x16cm.

Antal besök: 209