HELMUT BRÜCKNER, afton i Gottersdorf, 1938, 67 x 58 cm.

455724. HELMUT BRÜCKNER, afton i Gottersdorf, 1938, 67 x 58 cm.

Olja/duk signerad nedre vänstra Helmut Brückner samt daterad 1938 och lokalt betecknad Gottersdorf, inskriven på baksidan *Kväll i Gottersdorf nära Münchberg, med utsikt över Fichtelgebirge, målad 1938 av Helmut Brückner i Chemnitz*, liggande format vårsektion med utsikt över en gård gård, ca. 67 x 58 cm, i profilerad silverram, ca. 82 x 72 cm.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 256