MÅNSKENSLAMPA, jugend, 1800-talets andra hälft.

455681. MÅNSKENSLAMPA, jugend, 1800-talets andra hälft.

Ljushållare och krage av mässing. Kupa av glas med dekor av blommor. Höjd exkl. kedja 41 cm.

Bruksslitage. Senare elektrifierad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 711