DOSA, cloisonne, orientalisk, 1800/1900-tal.

455527. DOSA, cloisonne, orientalisk, 1800/1900-tal.

Längd 12 cm. Bredd 8 cm, höjd 5,5 cm.Proveniens familjen Gyllich, bland annat ståthållare på Frederiksborgs slott.

Slitage, krackelyr, emaljskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 632