HÅRSMYCKEN, sköldpadda, viktoriansk, 1800-tal.

455515. HÅRSMYCKEN, sköldpadda, viktoriansk, 1800-tal.

Rikt skuren dekor med bladverk.
Exportförbud utanför EUs-gränser.
Proveniens familjen Gyllich, bland annat ståthållare på Frederiksborgs slott.

Skador på dekoren samt lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 654