Höjd 18 cm, längd 13 cm.
Proveniens familjen Gyllich, bland annat ståthållare på Frederiksborgs slott.
Slitage, spricka i foten.
Höjd 18 cm, längd 13 cm.
Slitage, spricka i foten.