LUKTDOSA, emalj, rokokostil, 1800-tal.

455491. LUKTDOSA, emalj, rokokostil, 1800-tal.

Grön emalj med målad dekor med emaljfärger. Höjd 7 cm.
Proveniens familjen Gyllich, bland annat ståthållare på Frederiksborgs slott.

Slitage, kedja saknas, repor, nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 490