Skål Bertil Vallien Boda signerad diameter 17 cm.
Skål etikettmärkt Målerås längd 22 cm.
2 vaser etikettmärkta Flygsfors och Johansfors höjd ca 12 cm.
2 vaser etikettmärkta Made in Sweden höjd 19 och 29 cm.
Slipad kristallskål etikettmärkt Orrefors diameter 18 cm.
3 skålar diameter 10, 11 och 16 cm.
3 vaser höjd 15, 17 och 28 cm.
Lättare bruksslitage, Orrefors-skål märkt med personnummer undertill, högsta vasen med ett par små nagg.