VASER, SKÅLAR, 13 st, glas, Bertil Vallien Boda, Målerås, Johansfors, Flygsfors, Orrefors.

455296. VASER, SKÅLAR, 13 st, glas, Bertil Vallien Boda, Målerås, Johansfors, Flygsfors, Orrefors.

Skål Bertil Vallien Boda signerad diameter 17 cm.
Skål etikettmärkt Målerås längd 22 cm.
2 vaser etikettmärkta Flygsfors och Johansfors höjd ca 12 cm.
2 vaser etikettmärkta Made in Sweden höjd 19 och 29 cm.
Slipad kristallskål etikettmärkt Orrefors diameter 18 cm.
3 skålar diameter 10, 11 och 16 cm.
3 vaser höjd 15, 17 och 28 cm.

Lättare bruksslitage, Orrefors-skål märkt med personnummer undertill, högsta vasen med ett par små nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 037