455176. FÅTÖLJER 1 par, proveniens Kung Christian lX av Danmark, märkta Chr.lX Palais Bernstorff slot Danmark.
Fåtöljer 1 par på hjultrissor, 1800-tal
Proveniens Christian lX av Danmark 1818-1906
Fåtöljerna kommer från Bernstorff Slot.
Åldersslitage, ostadiga.