AXEL LARSSON. Tillskriven. SEKRETÄR, Svenska möbelfabrikerna Bodafors, 1900-talets första hälft.

455064. AXEL LARSSON. Tillskriven. SEKRETÄR, Svenska möbelfabrikerna Bodafors, 1900-talets första hälft.

Längd 104 cm.
Bredd 40 cm.
Höjd 106 cm.
Fanerad med bl a björk och jakaranda, intarsiadekor. Rak form, skrivinredning bakom klaff, lådorna fanerade med masurbjörk, svartlackerade handtag. Nedtill två dörrar, inredning med hyllor och lådor.

Fanerskador ben.
Torrspricka i lådförstycke nr 3.
Märken, skador, fanerskador invändigt.
Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 104 cm.
Bredd 40 cm.
Höjd 106 cm.

Fanerskador ben.
Bruksslitage.

Antal besök: 923