FICKUR, 18k guld, "Omega", 1900-talets början.

454793. FICKUR, 18k guld, "Omega", 1900-talets början.

Vit urtavla med svarta och röda arabiska siffror samt sekundvisare. Märkt "Omega Grand Prix 1900". Diameter 51,5 mm, vikt 96 gram. Kedja i gul metall, längd 29 cm. I originallåda från "Fritz Olsson, Luleå".

Slitage. Mindre bucklor efter kanten. Lätt slitage och smuts på urtavlan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 685