BORD, 2 st samt PALLAR, broderade, 4 st, 1900-tal.
454773. BORD, 2 st samt PALLAR, broderade, 4 st, 1900-tal.
Fönsterbord ådringsmålat höjd 75 cm, längd 66 cm, bredd 45 cm.
Pelarbord höjd 67 cm, längd 62 cm, bredd 46 cm.
ett par pallar höjd 41 cm, längd 40 cm, bredd 34 cm.
Fotpall längd 37 cm, bredd 25.
Fotpall diameter 32 cm.
Bord med slitage, pelarbord med fuktskada, brodyrer med fläckar.
Fotpall diameter 32 cm.