PARTI GLAS, 22 delar, bland annat sherryglas "Rut", Fritz Kallenberg, Boda.

454674. PARTI GLAS, 22 delar, bland annat sherryglas "Rut", Fritz Kallenberg, Boda.

9 sherryglas, Rut, signerad Boda, höjd ca 10,5 cm.
Karaff, signerad, Boda, höjd inklusive propp 27,5 cm.
12 dricks-/selterglas, rutslipad dekor, ej märkta, höjd ca 9 cm.

Bruksslitage, ett sherryglas med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 186