4545599. NISSE OCH KAJSA STRÄNGNING. Stränghyllsystem.
NISSE OCH KAJSA STRÄNGNING. STRING.NISSE OCH KAJSA STRINNING hyllsystem. Vintage String hyllsystem. Motiv från 1949. Modulärt hyllsystem, hyllor med fanermetallupphängning med svart gummibeläggning, individuellt monterbar. system som består av
5 x B hyllor 58 cm, djup 30 cm
4 x B hyllor 78 cm, djup 20 cm
2 x upphängning/stege höjd 76cm, D. 28cm
2 x upphängning/stege H. 52cm, D. 18cm.
Åldersanpassade tecken på slitage i form av gnidning på träet, ibland små brister på gummifodret i suspensionerna.