4545598. NISSE OCH KAJSA STRÄNGNING. Stränghyllsystem.
NISSE OCH KAJSA STRÄNGNING. Stränghyllsystem. Vintage String hyllsystem. Motiv från 1949. Modulärt hyllsystem, hyllor med fanermetallupphängning med svart gummibeläggning, individuellt monterbar. system som består av
5 x B hyllor 58 cm, djup 20 cm
2 x upphängning/stege höjd 76cm, D. 18cm.
Åldersanpassade tecken på slitage i form av gnidning på träet, lätt fanerskada, ibland små defekter i gummifodret i suspensionerna.