SYBORD i engelsk Adam-stil från 1900-talets mitt.

454445. SYBORD i engelsk Adam-stil från 1900-talets mitt.

Trästomme i satinwood med påmålad klassicerande dekor i edwardiansk 1700-talsstil av blommor, blomkorgar och pilkoger. Oval skiva, därunder förvaringsutrymme med dörr. På höga, svarvade och kopplade ben.
Bredd 68, djup 37, höjd 76 cm.

Lösa fogar, bör limmas.
Kärvande lås som inte går att få upp.
Bruksskick.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lösa fogar, bör limmas.
Bruksskick.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 319