HERMANN MATTSSON. Samekniv, horn, Bjurträsk, 18/1900-tal.

454434. HERMANN MATTSSON. Samekniv, horn, Bjurträsk, 18/1900-tal.

Rik, ristad dekor. Längd 21 cm.

Bruks-och åldersrelaterat slitage, knivblad med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 769