SILVERBESTICK, 6 st, vikt = 125 gram, 1900-tal.

454277. SILVERBESTICK, 6 st, vikt = 125 gram, 1900-tal.

Sked, längd 18,5 cm, CGH, M8= 1938, silver.
Sked, längd 13,5 cm, jugend, silver-830.
Sked, längd 12 cm, jugend, ostämplad, silver.
Sked, längd 12 cm, jugend, silver-830.
Gaffel, längd 12 cm, silver-830, rörliga väderkvarnsvingar.
Sockertång, längd 13 cm, jugend, silver.

Visst slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Visst slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 839