Gebrüder Eberhardt, figur, brons, 1800-talets slut. /tidigt 1900-tal, föreställande ett vildsvin på en jordklot på marmorbotten. Signerad med ”HD.”, bokstäver ”Gebrüder Eberhardt” och Ulm/Donau”.
åtgärder
- Höjd: ca. 11 cm
- Bredd: ca. 10,5 cm
- Djup: ca. 10,5 cm
- Vikt: ca. 1,1 kg.
- välbevarad
- tecken på användning på grund av ålder.
åtgärder
- Höjd: ca. 11 cm
- Bredd: ca. 10,5 cm
- Djup: ca. 10,5 cm
- Vikt: ca. 1,1 kg.
- välbevarad