BRÖDERNA EBERHARDT BRONSFIGUR, VILDSVIN, JORDKLOT, MARMORBAS, SIGNERAD.

4540777. BRÖDERNA EBERHARDT BRONSFIGUR, VILDSVIN, JORDKLOT, MARMORBAS, SIGNERAD.

Gebrüder Eberhardt, figur, brons, 1800-talets slut. /tidigt 1900-tal, föreställande ett vildsvin på en jordklot på marmorbotten. Signerad med ”HD.”, bokstäver ”Gebrüder Eberhardt” och Ulm/Donau”.

åtgärder
- Höjd: ca. 11 cm
- Bredd: ca. 10,5 cm
- Djup: ca. 10,5 cm
- Vikt: ca. 1,1 kg.

- välbevarad
- tecken på användning på grund av ålder.

Gör en kostnadsfri värdering!

åtgärder
- Höjd: ca. 11 cm
- Bredd: ca. 10,5 cm
- Djup: ca. 10,5 cm
- Vikt: ca. 1,1 kg.

- välbevarad

Föremålets betalsätt

BetalkortBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Antal besök: 111