453959. SERVISDELAR, 11 delar, flintgods, empiremodell, "Grön Julia", Rörstrand, sekelskiftet 18/1900.
8 djupa tallrikar, diameter 25,5 cm.
1 kanna, höjd 20 cm.
1 ostkupa, höjd 20 cm.
1 soppterrin, höjd 30 cm.
Bruksslitage. Nagg på ett djupt fat. Terrin locket med klammerlagning.