SPEGEL, bronserat trä, Rokoko, 1700-tal.

4537796. SPEGEL, bronserat trä, Rokoko, 1700-tal.

Skuren floral dekor och roccailler, bredd ca 57,5, höjd 141,5 och djup 6 cm.

Slitage, skador, lagningar. Senare bronsering med retuscheringar. Dekordelar saknas. Senare glas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 347