SPELBORD, Karl Johan, 1800-talets mitt.

4536366. SPELBORD, Karl Johan, 1800-talets mitt.

Mahognyfanerad. Hexagonal fyrdelad pelarfot.
83,5x41,5 cm. Höjd 76 cm.
Utfälld 83x83 cm. Höjd 75 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage. Skiva med gamla fanerlagningar. Fanerskador förekommer. Maskstungen.

Lappat.

Gör en kostnadsfri värdering!

83,5x41,5 cm. Höjd 76 cm.
Utfälld 83x83 cm. Höjd 75 cm.

Lappat.

Adress

Stora Binga 108
388 92 Ljungbyholm
Sverige

Placering
Mellanrummet
Antal besök: 179